FAQ

Kde a jak probíhá focení?

Nejraději fotím venku za přirozeného světla. Pokud máte nějaké své vybrané místo, ráda se tam s vámi vydám. Pokud ne, můžete výběr místa nechat na mně. Pocházím z Brna, takže Brno a okolí je pro mě nejblíže.

Jak probíhá rezervace?

Napište mi skrze formulář o jaký typ focení máte zájem a domluvíme se na termínu. 

Jak dlouho trvá focení?

To záleží na typu focení, na tom kam půjdeme fotit, co všechno chceme nafotit atd. Nemám pro focení nějak ohraničený časový prostor, chci dosáhnout co nejlepšího výsledku. Proto fotím tak dlouho, než nevzniknou skvělé fotky. Hlavně žádný stres. Většinou focení trvá hodinu až dvě.

Fotíš i svatby nebo celodenní akce?

Ano. U svateb či jiných větších akcí se s vámi ráda setkám předem, abychom domluvili podrobnosti a schůzku spojili třeba i s předsvatebním focením, abyste si focení se mnou mohli vyzkoušet.

Kolik focení stojí?

Napište mi prosím, jaké máte přání a v závislosti na tom vám pošlu cenovou nabídku. Cena se odvíjí od počtu dodaných fotek, od rozsahu cestování a od času strávenho focením.

Upravuješ fotky?

Fotky vždy upravuji, ale nikdy ne tak, aby se vytratila krása přirozenosti. Pouze vylepšuji barvy a tu a tam upravím nějakou nedokonalost. Podívejte se na mé portfolio, tam uvidíte, jak výsledné fotky vypadají. K úpravám používám program Affinity Photo.

Odevzdáváš i RAW fotky?

V restauraci by vám taky nepřinesli syrové maso :). Chci vám odevzdat fotky v té nejlepší podobě. K tomu je potřeba úprava, která tvoří značnou část mé práce. Fotka v RAW formátu je nedokončená tvorba. Fotky odevzdávám obvykle ve formátu JPG, ale pokud budete potřebovat, odevzdám je ve formátu PNG či TIFF.

Jaké vybavení používáš?

Fotím se zrcadlovkou značky Canon. Používám objektivy od značek Tamron a Canon, stativ od značky Velbon.

[instagram-feed]